Trener personalny jest jak ksiądz, jak lekarz, jak najlepszy przyjaciel, nie ocenia, wspiera, rozumie, pragnie pomóc i zachowuje twoje problemy dla siebie. Zaufanie jest ważne, bo może zrobić dla Ciebie coś więcej, niż zbudować kondycję, może zawalczyć o Twoje zdrowie i lepszą jakość życia wdrażając odpowiednie ćwiczenia. Jeśli masz problemy zdrowotne, nawet te najbardziej wstydliwe koniecznie powiedz to swojemu trenerowi.

Na nietrzymanie moczu choruje dwa razy więcej kobiet, niż mężczyzn. Według statystyk dotyka to około 15 procent społeczeństwa, oczywiście przebadanego, bo znaczna część się do problemu nie przyznaje, lub nie poddaje leczeniu. Jeśli zdarza Ci się dosłownie posikać podczas śmiechu, kichania albo wysiłku fizycznego, najprawdopodobniej przyczyną są osłabione mięśnie dna miednicy, które odpowiadają za zaciskanie cewki moczowej, gdy ciśnienie w pęcherzu rośnie. Mięśnie dna miednicy, jeśli mają prawidłowe napięcie, jak hamak od dołu przytrzymują jej zawartość. Zdrowy człowiek nawet nie musi myśleć, gdzie i czy je ma. Jak sobie radzić, kiedy dotknie nas ten problem? Po pierwsze odpowiednia technika oddechowa, po drugie odpowiednio dobrane ćwiczenia, które tłuczemy 3 razy dziennie. Po trzecie nauka przyjęcia odpowiedniej pozycji w czasie kichania, kaszlu, czy śmiechu. Po czwarte ustawiaj nogi wyżej, przy wypróżnianiu.

Toaleta, to też temat, o który warto zadbać. Zainwestuj w mały stołek, albo podnóżek pod sedesem. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że całkowite otwieranie jelit odbywa się w pozycji kucającej. Tak nienaturalna pozycja na sedesie, przy wypróżnianiu powoduje szereg chorób takich jak: hemoroidy, zapalenie uchyłka jelita grubego, osłabienie mięśni dna miednicy, zaparcia, nietrzymanie kału, czy problemy urologiczne. Czasem wystarczy wprowadzić małe zmiany, aby uniknąć w przyszłości problemów zdrowotnych.

Zdjęcie poniżej umieszczone motywacyjnie, pomyślcie szczególnie o waszych dzieciach. Stopień pod WC to koszt około 50 zł, ale równie dobrze możecie używać małego stołka.

Close

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Pellentesque vitae nunc ut
dolor sagittis euismod eget sit amet erat.
Mauris porta. Lorem ipsum dolor.

Working hours

Monday – Friday:
07:00 – 21:00

Saturday:
07:00 – 16:00

Sunday Closed

Our socials
About