Jeśli się złościsz, to ty się złościsz. Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to ty jesteś nieszczęśliwy. Nikt cię do tego nie zmusza. Nikt nie może cię rozzłościć, dopóki sam nie zdecydujesz, że będziesz się złościł. Wtedy każdy może się przydać jako ekran, na który możesz przenosić swoje myśli. Nikt nie może uczynić cię nieszczęśliwym, chyba że ty sam tak zadecydujesz. Wtedy cały świat pomaga ci tkwić w nieszczęściu. To nie druga osoba, lecz twoja jaźń jest piekłem.”​


(Osho)

Sama prawda, jednak łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Ciężko mieć w głowie tylko dobre myśli, kiedy doznajemy krzywdy. Ja w pierwszym odruchu unoszę się emocjami, refleksja przychodzi później. Praca nad sobą nie jest łatwa, ale warto ją podjąć. Często ludzie nie chcą nas skrzywdzić, po prostu tak wychodzi. Może tu wcale nie chodzi o nas?

Kiedy skupiamy się na myśleniu o ludziach pozytywnie, podejmujemy trud, aby wejść trochę w ich skórę, stajemy się mądrzejsi. Nie oceniaj, zrozum!

Warto rozumieć, warto wybaczać, bo złe emocje niszczą najbardziej nas samych. Kiedy niesiemy uśmiech i dobre słowo, dostajemy to samo od innych… Czary? Projekcja? Ważne, że działa!

Twórzcie swoje szczęście kochani i dzielcie się nim garściami.

Close

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Pellentesque vitae nunc ut
dolor sagittis euismod eget sit amet erat.
Mauris porta. Lorem ipsum dolor.

Working hours

Monday – Friday:
07:00 – 21:00

Saturday:
07:00 – 16:00

Sunday Closed

Our socials
About