Wczoraj poznałam niezwykłego sportowca Weronika Nowakowska i to ona zainspirowała ten post, biathlonistka, brązowa medalistka Mistrzostw świata, Wicemistrzyni Europy, mama bliźniaków, komentator sportowy, ambasador projektu super babki (warto znaleźć na FB i się przyłączyć nawet jeśli jesteś mężczyzną). My kobiety tak samo jak mężczyźni mamy w sobie pasję, ambicje i potrafimy na to ciężko pracować. Kobiecy sport, to nie równouprawnienie, to nie jest konkurowanie z mężczyznami, ale małe porównania pozwolę sobie zrobić. Kiedy mężczyźnie urodzi się dziecko, ma on większą motywację do ciężkiej pracy. Weronika jak zaszła w ciążę planowała wrócić do startów jak najszybciej, dowiedziała się, że jest w ciąży bliźniaczej, co usłyszała? „Nie dasz rady” kobiety jednak są przekorne – że ja nie dam rady? Potrzymaj mi piwo! Urodziła w 2016 roku, a w sezonie 2017/2018 powróciła do startów. Niby nic takiego, policzmy jednak godziny treningów, opiekę nad bliźniakami, nieprzespane noce!

Czy siła nie jest kobietą! Czapki z głów wobec kobiet, które łącza macierzyństwo ze sportem, nawet jeśli jest to sport amatorski. Weronika przypomniała mi taki mem, gdzie obok siebie biegną mężczyźni i kobiety, kobiety po drodze mają pralkę, odkurzacz, pranie, a mężczyzna biegnie bez przeszkód. To się zmienia, mężowie coraz więcej wspierają swoje kobiety (doceniamy), no ale ludzkość jeszcze nie wpadła na to jak podzielić się ciążą i karmieniem piersią. Weronika poznanie ciebie to zaszczyt, inspirujesz, pokazujesz, że niezależnie od położenia nie ma rzeczy niemożliwych, a rozwiązanie zawsze da się znaleźć jeśli czegoś pragniesz.

My kobiety możemy usiąść załamać ręce i powiedzieć ten świat jest niesprawiedliwy, albo działać i sięgnąć po to czego pragniemy. To jest nasz wybór! Oczywiście nie zawsze się da, są siły wyższe i ważniejsze priorytety, ale zawsze warto próbować. Wystarczy rozejrzeć się w około, życie pisze ludziom różne scenariusze, spójrzcie na niepełnosprawnych sportowców, prawda jak zmienia się perspektywa. W dniu kobiet kochane kobiety życzę Wam bądźcie inspiracją, znajdźcie w sobie siłę i działajcie! Bierzcie od życia więcej, bo zasługujecie na to co najlepsze. Ze strony panów cudowne jest to, że dostrzegacie i wspieracie, oby tych pomagających przybywało z każdym rokiem.

Close

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Pellentesque vitae nunc ut
dolor sagittis euismod eget sit amet erat.
Mauris porta. Lorem ipsum dolor.

Working hours

Monday – Friday:
07:00 – 21:00

Saturday:
07:00 – 16:00

Sunday Closed

Our socials
About